روزهای من

فاصله نوشته هام زیاد شده هم برای اینکه خسته ام و وقت نمیکنم هم برای اینکه وقتی فاصله  ها زیاد میشه آدم نمیدونه ازچی بنویسه. مثل کتابی که صفحات وسطش کنده شده باشه.

ناظم سیاهپوسته موهای بافته شده اش تا کمرش میرسه همیشه کت وشلوار و کروات میزنه و خیلی ریلکسه. هرچی بهش میگی میخنده و میگه که سخت نگیر مهم نیست. دیروز فکر کردم که چه شخصیت دوست داشتنیی داره و آدمهایی که چیزی رو خیلی جدی نمیگیرن کلا چقدر دوست داشتنین.

مدیر خانم سفید پوست حدود 60 ساله ایه که انگار همه دنیا روگذاشته باشن روی شونه هاش. خیلی آروم و با متانت صحبت میکنه . بدجنس نیست اصلا.

کم کم دارم با بچه ها جور میشم. کار کردن با بچه های بزرگتر هم عالمی داره. مخصوصا دخترهای کلاس پنجمی که زود باهات خودمونی میشن و حرف میزنن. جالب اینه که توی مدرسه قبلی هیچکدوم از بچه ها هیچوقت نپرسیده بودن که کجایی هستم و اینجا تقریبا همه بچه ها غیر از کلاس اولیها همه میخوان بدونن کجای هستم و این لهجه ای که آمریکایی نیست و حتی اسپانیای هم نیست از کجا اومده.

دی سی دیگه داره میشه شهر من. بسکه توی کوچه پس کوچه هاش برای پیدا کردن مسیرهای خلوت تر و گم و پیدا میشم و حالا به این نتیجه رسیدم که شهر بسیار قشنگیه. هر روز و قتی از جلوی کنگره رد میشم به این فکر میکنم که چه تصمیمهای مهمی هر روز اینجا گرفته میشه.

با "آ" رفتیم بیرون گردش. یک کافی شاپ جدیدفرانسوی توی مال باز شده. توی دستشوییش سی دی آموزش زبان فرانسوی پخش میشد و فروشنده مرد با مردم به فرانسه حرف میزد. از اونجاهاییه که فکر کنم از این به بعد خیلی برم. یک خانمی سگ کینگ چارلزش رو آورده بود توی کافی شاپ و من مردم از خوشحالی بسکه که ناز و قشنگ بود. مگه ورود سگ به مال آزاد شده ؟ نمیدونم.

یکی از بچه های کلاس اولی هست که خوندن و نوشتن بلد نیست. ظاهرا وضع خانوادگی متلاشی داشته قبلا. برگه ریاضی رو که جلوش گذاشتم با یک لحن معصومانه ای گفت :" من نمیتونم بخونم" دلم ریش شد. آخه اینجا بچه ها آخر کودکستان که میشه میتونن بنویسن و بخونن.

دیگه اینکه زندگی میگذره و همه چیز متوسطه. توی مدرسه سه طبقه هر روز کلی راه میرم. دارم فکر میکنم که یک پدامیتر مچی ببندم ببینم هر روز چقدر را ه میرم. "س" امروز میگفت اونهایی که از قدم شمار استفاده میکنن بطور متوسط 2000 قدم در روز بشتر راه میرن.

 

/ 3 نظر / 22 بازدید
پرستو

يك APPبه نام pedometer++ رو موبايلت نصب كن. خودش قدمهات رو مي شمره.

ریحانه

این نوشته‌ات خیلی رنگ آرامش داشت.