موهام نارنجی شده
ساعت ۱٠:٢٧ ‎ب.ظ روز جمعه ۱۳ مهر ۱۳۸٦ : توسط : ترانه


1-حدس بزنین چه بلایی سرم اومده. یعنی سر خودم که نه سر موهام.خب از اونجا شروع شد که دوستم ازاینکه امروز همراهیش کرده بودم هیجان زده شد و گفت بیا موهاتو high lightکنم .منم خر شدم و فکر کردم تو این مورد هم میتونم بهش اعتماد کنم . چشمتون روز بد نبینه نمیدونم bleach به اندازه کافی نموندو یا هرچی..بعد هم high lightها بهم وصل شد و شد زرد طلایی یکدست.... حالا هی اون به به و چه چه میکنه و هی من میرم دم آینه از دور نگاه میکنم، از نزدیک نگاه میکنم میبینم نه خیر نمیشه رفتیم یک رنگ بلوند مسی گرفتم ولی چون زیر رنگ موهام روشن بود این بار شد نارنجی.یه چیزی تو مایه های هویج.حا لامیخوام یه رنگ قهوه ای روشن بزنم که نارنجیهارو بپوشونه. فکر کنم بعد از کلی زحمت تازه بشه مثل اولش. بیچاره موهام.

2-از" مزایای" زندگی قسطی اینجا (کانادا) اینه که ورشکستگی نه فقط برای صاحبان بیزینس بلکه برای هرکسی که خرج و دخلش منتاسب نباشه میتونه پیش بیاد.. هرکسی ممکنه به جایی برسه که نتونه بدهیهای ماهیانهاش رو پرداخت کنه و ناچار به اعلام ورشکستگی بشه. اینجا کسی رو بجرم ورشکستگی زندانی نمیکنند ولی در عوض به مدت 7 سال اعتبارش خراب میشه. نه کسی بهش وام میده ، نه میتونه خونه بخره و کلادور خرید قسطی رو باید خط بکشه. .بعد از 7 سال هم همه بدهیهاش خودبخود پاک میشه و همه چیز بر می گرده به حالت عادی.
دوستم احساس خیلی بدی داشت مخلوطی از عذاب وجدان و نگرانی از آینده، از اینکه 7 سال تموم فقط باید متکی به حقوق ماهیانه باشه و هیچ پشتوانه ای در کار نیست. سعی کردم قانعش کنم که که کاری که میکنه از روی اجباره نه مثل خیلیها که وامهای کلان از دولت میگیرند و بعد اعلان ورشکستگی میکنن و همه رو بالا میکشند. بعد از صحبت با وکیل قرار شد بجای روشکستگی کامل proposal بده.معنیش اینه که بجای7 سال فقط 4 سال بد اعتبار میشه در این مدت بخش محدودی از بدهیهاشو ماهانه پرداخت کنه. توی این سال ها اولین بار بود که با این مساله از نزدیک تماس داشتم. ترس، دلهره بی پشتوانگی...
برای ما که به زندگی کارتی وقسطی عادت داریم نداشتنcretditترسناکه.

پ.ن:خوب،
شدم اون ترانه همیشگی.   نه نا رنچی هویجی  و نه زرد جوجه ای. قهوه ای روشن با تم زیتونی.